How To Make Homemade Mouthwash For $0.02 Per Ounce

20

ADVERTISEMENTS

If you resent paying up to $0.25 per ounce for your mouthwash – or if you’d like to try a more effective and natural approach, then I’ve found some wonderful mouthwash recipes for you that use essential oils.

OurHomemadeHappiness.com has developed a few fantastic mouthwash recipes including an Orange Spice Mouthwash which costs just $0.03 per ounce and a Minty Mouthwash which costs just $0.02 per ounce.

To find out how to make these wonderful mouthwashes, take a look here…

How To Make Homemade Mouthwash

ADVERTISEMENTS


Leave a Reply